Czy warto sprzedawać nagrobki online z Grave Creator? 6 powodów, które Cię przekonają

Jak wynika z badań, aż 77 proc. użytkowników internetu w Polsce robi zakupy online. Polacy kupują w sieci książki, meble, odzież, sprzęt AGD i RTV. Czy za tym trendem powinna podążyć także branża kamieniarska? Jak najbardziej tak! Oto co zyskasz, gdy rozwiniesz sprzedaż nagrobków online z aplikacją Grave Creator.

1. Trafisz do szerszego grona klientów

Uważasz, że w internecie kupują przede wszystkim młodzi ludzie, a oni zazwyczaj nie szukają usług kamieniarskich? Okazuje się, że najszerszą grupą wiekową kupujących w internecie nie są wcale Zetki albo Alfy (osoby urodzone po 2010 roku). Z zakupów online najchętniej korzystają osoby w wieku 35-49 lat i osoby 50+, a to na tym etapie życia mierzymy się ze stratą rodziców i stajemy się klientami firm kamieniarskich.

2. Udostępnisz ofertę 24h na dobę

Dlaczego Polacy kupują w internecie? Z badania wynika, że najbardziej cenią sobie dostępność sklepu przez całą dobę, brak konieczności wyjazdu do sklepu oraz przeglądanie oferty dowolną ilość czasu. Jak taką wygodę może zaoferować klientowi kamieniarz? 

Wystarczy, że zainstalujesz na swojej stronie WWW aplikację Grave Creator. Dzięki niej klient zapozna się z Twoją ofertą, kiedy tylko zechce. Nie musi przychodzić do zakładu czy chodzić z Tobą po cmentarzu, żeby zobaczyć realizacje. Na firmowej stronie będzie czekał na niego wirtualny plac wystawowy, który może przeglądać tak długo, jak chce. I to w zaciszu własnego domu wraz ze wszystkimi członkami rodziny.

3. Ułatwisz klientowi zaprojektowanie nagrobka

Kolejną rzeczą, za jaką cenią internauci zakupy online, jest możliwość personalizacji oferty. Jak dopasować nagrobek w 100% do oczekiwań klienta? Aplikacja Grave Creator to bardzo prosty w użyciu konfigurator nagrobków. Gdy klientowi spodoba się jakiś model nagrobka na Twojej stronie, może go dowolnie edytować. 

Grave Creator pozwala klientowi zaprojektować każdy element nagrobka – kształt płyty, rodzaj i kolor granitu, wygląd krzyża, czcionkę w inskrypcji. Co więcej – Grave Creator na bieżąco tworzy wierną wizualizację 3D nagrobka. Klient może więc zobaczyć, jak będzie wyglądał nagrobek z każdej strony. Gdy klient uzna, że projekt mu odpowiada, może go zapisać, a Grave Creator wyśle link do projektu SMS-em na podany numer lub na maila. 

Konfigurator Grave Creator wykorzystasz także podczas rozmowy z klientem w zakładzie. Możesz od razu zwizualizować projekt nagrobka, co zachęci klienta do zamówienia usługi właśnie u Ciebie.

Zobacz, jak proste jest projektowanie nagrobków online w aplikacji Grave Creator.

4. Sprawnie wycenisz zamówienie

Cena to dla klientów ważne kryterium wyboru. Chcą znać koszty usługi od razu i wiedzieć, od czego zależy. Dlatego klient na pewno doceni fakt, że podczas projektowania nagrobka w aplikacji Grave Creator widzi od razu wstępną wycenę. Cena zmienia się na bieżąco w zależności od wybieranych opcji, więc klient może dostosować projekt do swoich możliwości. Ceny w systemie można wprowadzić według ilości zużytego materiału oraz w ryczałtowo za poszczególne elementy projektu.

5. Sprawnie obsłużysz klienta

W zakupach w sieci ważna jest także obsługa klienta. Jak pomoże Ci w tym Grave Creator? Projekt nagrobka zostaje automatycznie zapisany wraz z danymi klienta we wbudowanym systemie CRM. Dzięki temu bez problemu sprawdzisz nowe zamówienia i skontaktujesz się z klientami, żeby omówić szczegóły transakcji oraz realizację nagrobka. CRM Grave Creator pozwoli Ci także zarządzać trwającymi zamówieniami. Możesz tworzyć kopie zlecenia, zmienić parametry zamówienia i wysyłać do nowego klienta.

6. Promujesz swój zakład

Konfigurator Grave Creator wykorzystasz także do promocji zakładu w internecie. Możesz np. zrobić w konfiguratorze wizualizacje nagrobków i wykorzystać je w reklamach w social mediach. Na stronie Grave Creator umieszczona jest także specjalna podstrona Wybierz kamieniarza, która prezentuje zakłady kamieniarskie korzystające z Grave Creatora.

Rozwiń sprzedaż online z aplikacją Grave Creator

Nie ma wątpliwości, że narzędzia do sprzedaży nagrobków online to coś, co wyróżni Twoją firmę na rynku i przyciągnie zainteresowanie klientów. Chcesz sprawdzić, jak działa Grave Creator?

Przetestuj aplikację bezpłatnie przez 5 dni lub umów się na indywidualną prezentację online.